Hakkımızda

Yılmaz Grup, beş kuşaktır Kocaeli’nde yaşayan ve ticari geçmişi Milli Mücadele yıllarına kadar dayanan Yılmaz Ailesi’nin bir iştirakidir. Geçmişten günümüze Tedarik, Nakliyat, Tarım, Turizm, Akaryakıt, Otomotiv, Sigorta ve İnşaat gibi birçok sektörde faaliyet göstermiştir. Halihazırda Akaryakıt, Otomotiv, Sigorta ve İnşaat sektörlerinde faaliyetlerine devam etmektedir.
Akaryakıt sektöründe 1969 yılında Shell markasıyla Karamürsel’de D-130 Karayolu üzerinde bulunan Yılmaz Petrol’de başlayan serüvenimiz hala Shell markasıyla sürmektedir.
Otomotiv sektöründe 31 yıllık geçmişi olan Yılmaz Grup, 1990 yılında İzmit şehir merkezinde Nissan Kocaeli Bayisi olarak faaliyete başlamış ve 1999 yılından itibaren Kartepe’de D-100 Karayolu üzerinde bulunan Yılmaz Plaza çatısı altında hizmet vermektedir. Yılmaz Otomotiv, Nissan markasının ülkemizdeki en uzun süre hizmet veren bayisi ve Kocaeli’nin en eski otomobil bayisidir.
31 yıldır sürdürdüğümüz ikinci el araç alım-satım operasyonu faaliyetlerimize 2015 yılından itibaren kendi markamız olan Arabanka çatısı altında devam etmekteyiz.
Sigorta sektöründe ise, Kocaeli’nin en eski acentelerinden biri olarak, sektördeki değişimlere her daim ayak uyduran Kartepe Yılmaz Sigorta adı altında hizmet vermekteyiz.
2020 yılında İzmit şehir merkezinde, Visinya Turgut Projesi ile inşaat sektöründeki serüvenimize başladık.
Müşterilerini, sahip olduğu en büyük kaynak olarak gören Yılmaz Grup Şirketleri, kurulduğu günden itibaren, müşteri memnuniyetine büyük önem vermiş ve hizmet kalitesini arttırmaya devam etmektedir.